tn_DJI_0172

W pięknej scenerii złotej polskiej jesieni uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczcili 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wspaniały orszak na czele z Wolnością i nawiązującą do patrona Szkoły Podstawowej i Gimnazjum husarią, wyruszył w środę 10 października spod szkoły przy Złotym Rogu w kierunku Błoń.

Tam utworzyliśmy żywą biało – czerwoną flagę.

Uczniowie mogli następnie uczestniczyć w różnorakich przedsięwzięciach. I tak: uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w grze miejskiej ” Kraków dla niepodległości”, gimnazjaliści w lekcji plenerowej zorganizowanej przez Muzeum Historyczne Krakowa, licealiści odwiedzili krakowski oddział IPN, Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Wysiedleń oraz Muzeum AK .

tn_DJI_0197 małyDla innych klas przygotowano we współpracy z Kinem pod Baranami projekcję filmu „Kamerdyner” poprzedzoną prelekcją. Niektóre klasy uczciły wspaniałą rocznicę w sportowym duchu maszerując z Kopca Kościuszki na Kopiec Piłsudskiego, a klasa dziennikarska w ramach warsztatów przygotowała piękny niepodległościowy wystrój szkoły.

Ten bogaty program sprawił, że młodzież aktywnie spędziła dzień i uświadomiła sobie jak ważną rolę odegrało nasze miasto w działaniach niepodległościowych. Do wszystkich zaplanowanych przez nas przedsięwzięć mogliśmy wykorzystać bogatą ofertę różnych miejskich instytucji przygotowanych z tej właśnie okazji.

Obejrzyjcie zdjęcia!