Clipboard1015 grudnia w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca ważne i bolesne wydarzenie historyczne. 42 lata temu w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r., wprowadzono stan wojenny.

Uczniowie klas 1E, 2A, 2B oraz klas pierwszych i wstępnej (przy pomocy Pani mgr Natalii korzyckiej-Hareńczyk oraz Pana mgr Piotrka Dąbrowy) przygotowali z tej okazji akademię, ukazując ówczesną atmosferę i grozę tych czasów. Mieliśmy okazję usłyszeć zarówno kontekst historyczny, jak i relacje poszczególnych osób, które dopełniły cały występ, a piosenki były wspaniałym uzupełnieniem. Chór rozpoczął niezawodną piosenką „Mury” autorstwa ówczesnego barda Jacka Kaczmarskiego, a na zakończenie młodzież zaśpiewała „Miejscie Nadzieję”.

Cały występ artystyczny został wykonany przed całą szkołą i był znakomitą lekcją historii. Nasi artyści stanęli na wysokości zadania i pokazali swoje talenty, zachowując powagę i szacunek do minionych wydarzeń historycznych.

Clipboard09   Clipboard03

Clipboard05     Clipboard08

Dziękujemy bardzo i czekamy na kolejne wydarzenia artystyczne w naszej szkole.

Clipboard07   collage1