448173669_392679393799943_7363634698225389411_n

18 czerwca uczniowie klasy wstępnej i 1E pod kierownictwem wychowawczyni Natalii Korzyckiej-Hareńczyk zorganizowali święto Francji. Był to dzień pełen atrakcji  związanych z Francją.

Przedstawiciele wszystkich klas rozpoczęli święto od odtańczenia menueta  – francuski taniec ludowy, który stał się z czasem tańcem dworskim, którą największą popularność zdobył na dworze Ludwika XIV.

1   2

Następnie wszyscy zobaczyli akademię zorganizowaną przez klasy dwujęzyczne na temat samego święta. Nie zabrakło kontekstu historycznego – Rewolucji Francuskiej, jak i klimatu francuskiego – nastroju kawiarenki francuskiej, kolorów Francji i pięknej dekoracji nawiązującej zarówno do samego Paryża jak i Rewolucji.

3  4

Kolejną atrakcją była kawiarenka francuska przygotowana przez uczennice 1 E – Hani P. i Magdy W. Można było spróbować przysmaków zrobionych przez uczniów, posłuchać muzyki francuskiej i zrobić sobie zdjęcie w fotobudce.

6  7

Francja to też petanque – tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi. Popularna w szczególności w południowej Francji (Prowansji), ale uprawiana także w innych regionach Francji i w innych krajach europejskich.

collage

Wszyscy się świetnie bawili w klimacie francuskim.
Zapraszamy wszystkich za rok na kolejnych obchodach święta Francji.

Wszystkim Francuzom i miłośnikom Francji życzymy BONNE FETE 14 lipca.