Kochani – mamy Koalę!!!

Pomysł zaadoptowania poszkodowanej w pożarach w Australii koali pojawił się jeszcze w listopadzie 2019 na jednej z lekcji wychowawczych. Jako że natychmiast zyskał poparcie naszej klasy – IB G -postanowiliśmy wcielić go w życie.
Jednak, żeby zrealizować nasze plany, potrzebowaliśmy niemałych środków finansowych. Naszym pomysłem na zdobycie funduszy było rozstawienie puszek w salach lekcyjnych oraz sprzedaż ciasteczek. Zbiórka nie przyniosłaby żadnych rezultatów, gdyby nie akcja informacyjna „Koala Paul”.

Tak więc, Paul – nasz przyszły podopieczny – stał się popularny w szkole dzięki plakatom, prezentacji, wizytom w klasach i opowiadaniu o nim przy każdej okazji. Dzięki temu udało nam się zebrać całą sumę potrzebną do adopcji.

Linr Paul, jak wskazuje imię, to samczyk, który żył w Lake Innes Nature Reserve, czyli jednym z australijskich rezerwatów przyrody. Podczas pożarów, jakie nawiedziły Australię, wiele zwierząt ucierpiało. Przestraszoną koalę znaleziono zwiniętą w kulkę na palącym się gruncie i przewieziono do szpitala dla koali. Zwierzęta, takie jak Paul, w wyniku wspinania się po płonących pniach drzew, doznają ciężkich oparzeń, zwłaszcza w okolicach łap. Ciało adoptowanej przez nas koali zostało poparzone aż w 90%. Ponadto przez ekstremalne warunki, w jakich Paul się znajdował, był on również odwodniony.

Dokonaliśmy niedawno wpłaty na adopcję Paula na ten i następny rok, co potwierdza certyfikat.Koala Adoption Certificate 1237766-1

Mamy nadzieję, że nasi następcy również zaopiekują się szkolnym pupilem, bo warto pomagać każdemu, czy to człowiekowi, czy zwierzęciu.

Martyna Dębska, Monika Kozdęba, Bahar Balhan z klasy I BG