W naszej szkole od września działa klasa wstępna z językiem francuskim.  Jestem uczennicą tej klasy i wraz z moimi koleżankami uczę się języka francuskiego w wymiarze 18 godzin tygodniowo. W tym tygodniu mieliśmy okazję uczestniczyć  w lekcji przedmiotu nauczanego w systemie dwujęzycznym. Była to nasza pierwsza lekcja biologii przeprowadzona dwujęzycznie w języku francuskim przez panią prof. Annę Pamułę. Temat lekcji dotyczył poziomów organizacji ciała człowieka, w którego skład wchodzą komórki tworzące tkanki, które współdziałając ze sobą tworzą narządy, a  narządy układy narządów. Uczniowie poznali  znaczenie słowa « Biologie » -> nauki o życiu. Mogli także poszerzyć swoje słownictwo w zakresie budowy wewnętrznej  organizmu człowieka, co sprawiło, że wzbogacili swoje słownictwo, które wcześniej poznali na języku francuskim. Prezentacja zobrazowała w ciekawy sposób poruszany temat lekcji. Sami zobaczcie jak można tylko w naszej szkole ucząc się jedynie od września, uczestniczyć już w pełni, aktywnie w lekcji biologii w języku francuskim ! To niesamowite doświadczenie! I ty też tak możesz ! Dołącz do klasy  wstępnej  w roku szkolnym 2021/22.

Un organe a