„Dziennik z podróży”, czyli wyprawa z mistrzem… Tadeusz Rolke – ikona polskiej fotografii. Michał – adept tej sztuki. Mistrz i uczeń.

Uczestnicząc w kolejnym pokazie filmowym w Kinie Pod Baranami, w ramach cyklu Między tekstami kultury obejrzeliśmy dokument kina drogi o fotoreportażu.  To niezwykła podróż dwóch miłośników fotografii: 82-letniego Tadeusza Rolke i 15-letniego Michała, którzy fotografując przygodnie napotkanych, zwyczajnych, ludzi, doskonalą trudną sztukę fotografii.

Tradycyjnie, przed projekcją filmu i po jego obejrzeniu spotkaliśmy się z filmoznawcą, który przybliżył nam historię fotografii oraz poprowadził dyskusję. Teraz na lekcjach języka polskiego będziemy rozmawiać o filmie w kontekście pozytywistycznego realizmu.

Czekamy na  kolejne spotkanie z filmem  w Kinie Pod Baranami.