Makbet

 

Dnia 13.12.19 (piątek) wszystkie klasy I liceum pogimnazjalne w ramach Akademii Filmowej (Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej) udały się do Kina pod Baranami na film pt „Makbet” w reżyserii Justina Kurzela. Na miejsce dotarliśmy o godzinie 8:10, a prelekcja zaczęła się o 8:30. Po ciekawym wprowadzeniu Prowadzącego spotkanie,  rozpoczął się seans, który wzbudził  sporo emocji. Po filmie odbyła się ciekawa dyskusja na jego temat prowadzona przez filmoznawcę.

 

 

 

 

 

 

Makbet 2Oto krótka recenzja uczniów klas I BG:

„Film „Makbet” reżyserii Justina Kurzela to nowatorska adaptacja sztuki Shakespeare’a. W rolę tytułowego bohatera wcielił się Michael Fassbender. Wśród obsady znajdują się również m.in. Marion Cotillard, czy David Thewlis.

Film od pierwszego momentu zaskakuje widza wstrząsającą sceną bitewną, co odbija się echem w dalszej części akcji, dynamicznie podkreślając brutalność fabuły. Twórcy w oryginalny sposób przenieśli wiernie dialogi z dramatu Shakespeare’a, nadając im nieco inny wydźwięk i uwypuklając kilka z postaci.

Poza samą ciekawie zaadoptowaną fabułą, filmowi nie brakuje efektów wizualnych. Kluczową rolę odgrywają  kolory i dźwięk, co pozwala widzom współodczuwać emocje wraz z bohaterami. Ponura i ciemna sceneria w doskonały sposób oddaje klimat XI- wiecznej Szkocji.

Ekranizacja wzbudza wiele silnych emocji i dobitnie przedstawia człowieka w obliczu potęgi władzy”.

/Julia Matys, Maria Kęder, Patrycja Ślęzak, Radosław Ziobro, Jegor Gordienko/

Obejrzyj spot NHEF