Nauka języka francuskiego to wspaniała sprawa, bo sam język francuski jest piękny i pełen uroku. Ale jeśli można go wykorzystać do pogłębiania wiedzy w najróżniejszych dziedzinach, do poszerzania horyzontów, do poznawania innej kultury – to dopiero przygoda intelektualna! U nas, na Złotym Rogu, uczymy się biologii, historii, matematyki i fizyki w dwóch językach: po polsku i po francusku. Tak jest w klasach dwujęzycznych. Czasem wybieramy się z odwiedzinami do innych szkół, aby pokazać jak to wygląda w praktyce. Ostatnio byliśmy w szkole na Żabiej. Jedna z klas trzecich gimnazjum z rozszerzonym językiem francuskim przyjęła nauczycielkę biologii i nauczycielkę matematyki na swojej lekcji j. francuskiego, aby zobaczyć fragmenty tych lekcji ” w wydaniu dwujęzycznym”. To było zupełnie coś innego niż lekcja języka obcego! Trochę wiadomości o budowie człowieka, trochę geometrii – i język jest tylko narzędziem, nie celem samym w sobie. Mamy nadzieję, że gimnazjaliści spojrzeli na naukę języka nieco inaczej 🙂

tn_DSCF5977 tn_DSCF5984