Sekcja dwujęzyczna ZSO Nr2 w Gdyni ma zaszczyt zaprosić uczniów oraz nauczycieli do udziału w III Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym Bleu Blanc Rouge organizowanym pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce.

Temat tegorocznego konkursu brzmi „Bleu Blanc Rouge Ça Bouge”. Czekamy więc na artystyczne zdjęcia, na których pojawią się trzy charakterystyczne dla Francji kolory i ruch. Zdjęcia mają przywodzić na myśl bardzo szeroko pojętą francuską cywilizację i kulturę oraz coś niestatycznego, w ruchu. Istnieje oczywiście całkowita wolność interpretacji tematu konkursu.

Fotografie (max 5 na uczestnika) należy przesłać tylko w formie elektronicznej na adres bleu_blanc_rouge_2017@onet.eu do niedzieli 22 października 2017.

Uroczyste ogłoszenie wyników wraz z wernisażem pokonkursowej wystawy fotograficznej odbędzie się w piątek, 17 listopada 2017 roku w siedzibie Szkolnej Galerii Sztuki ZSO Nr2 w Gdyni.

Na stronie organizatora – II LO w Gdyni do pobrania regulamin konkursu po polsku i po francusku

Maria_Janicka_-_I_Liceum_-_Kartuzy_3_s