Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla Was niesamowite wydarzenie – Igrzyska Międzyszkolne – IX LO vs. XVII LO.
Chcielibyśmy Wam serdecznie podziękować za tak czynny udział w piątkowym kiermaszu! Udało się zebrać 617 zł, które przeznaczyliśmy na organizację igrzysk.

A oto szczegółowe informacje dotyczące derbów:

Miejsce: Hala 100-lecia KS Cracovia, al. Focha 40 / Pinezka: klik tutaj

Czas:

• Spotkanie pod szkołą – według umowy z wychowawcami lub opiekunami.
  • Najpóźniej o 8:45 wymarsz spod szkoły – dojście trwa około 30-45 minut.
  • Proponowana trasa: klik tutaj
  • 9:30 wejście na halę
  • 9:45-13:15 zawody wg. harmonogramu jak poniżej
  • 13:30 opuszczenie hali

Szczegółowy harmonogram dnia:

• 9.30 wejście do hali
  • 9.45 – 10.00 otwarcie imprezy i występ nr 1
  • 10.00 – 10.10 rozgrzewka piłkarzy
  • 10.10 – 10.45 mecz futsalu (2 x 15 minut + 5)
  • 10.45 – 10.55 występ nr 2
  • 10.55 – 11.05 wspólna rozgrzewka koszykarek i koszykarzy
  • 11.05 – 11.35 mecz koszykówki (mixty 2+3, 3+2) 2 kwarty x 10 minut + 5
  • 11.35 – 11.50 przerwa – kiermasz smakołyków
  • 11.50 – 12.00 wspólna rozgrzewka siatkarzy i siatkarek
  • 12.00 – 12.20 mecz siatkarzy 2 sety do 15 pkt
  • 12.20 – 12.40 mecz siatkarek 2 sety do 15 pkt
  • 0koło 12.45 – 13.05 mecz mixtów siatkarskich 1 set do 25 lub do 15 w zależności od czasu zakończenia poprzednich meczów
  • 13.10 – zakończenie imprezy (ogłoszenie zwycięzców, upominki, zdjęcia)
  • 13.30 – opuszczenie hali

Informacje praktyczne:

• Po przyjściu na miejsce, o 9:30 nasza szkoła gromadzi się na schodach przed halą (tu link do miejsca – zdjęcie: klik tutaj)
  • Prosimy o wchodzenie na halę całymi klasami z nauczycielem.
  • Proszę zajmować miejsca na trybunach całymi klasami.
  • Zachęcamy do ubrania się w barwy szkolne (niebieski, biały, czerwony).
  • Zachęcamy do przygotowania banerów, transparentów i różnych akcesoriów kibica.
  • Obowiązuje obuwie sportowe lub z miękką podeszwą – też na trybunach!
  • Pamiętajcie, że najważniejsza w tym dniu jest zabawa w duchu wzajemnego szacunku i fair play.
  • Prosimy, żebyście nie przynosili żadnych wartościowych przedmiotów i dużych sum pieniędzy – nie jesteśmy w stanie wziąć odpowiedzialności za ew. zagubienia.
  • Bilety po 5 zł od osoby – skarbnicy klasowi rozliczają z samorządem.
  • Weźcie ze sobą niewielkie sumy pieniędzy – w przerwie będą możliwe zakupy drobnych przekąsek, wypieków itp.

kibiceZapraszamy do udziału w konkursie z nagrodami!

Z racji zbliżających się derbów proponujemy Wam konkurs na najlepszy baner lub transparent dopingujący sportowców naszej szkoły podczas zawodów. Banery będą oceniane pod względem kreatywności, pomysłowości i wykonania.
Wyniki konkursu zostaną przedstawione na zakończenie igrzysk. Nagrody czekają!

pomocBawimy się i niesiemy pomoc

Samorządy obu szkół zgodnie postanowiły przekazać część zysków z igrzysk na wspomożenie leczenia i rehabilitacji ciężko chorego Bartka Karczewskiego.

https://www.siepomaga.pl/en/bartek-karczewski     siepomaga

Regulamin rozgrywek międzyszkolnych „derbów” pomiędzy IX LO oraz XVII LO w Krakowie

I. Organizatorzy „derbów”

1. Organizatorami rozgrywek są Samorządy Uczniowskie obu szkół tzn. IX Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie oraz XVII Liceum Ogólnokształcące im. Młodej Polski w Krakowie.

II. Rodzaj i forma rozgrywek

1. Rozgrywki międzyszkolne polegać będą na rywalizacji drużyn sportowych obu szkół w trzech dyscyplinach podzielonych na pięć rozgrywek : koszykówka mężczyzn, koszykówka kobiet, siatkówka mężczyzn, siatkówka kobiet oraz futsal mężczyzn.
  2. Rozgrywki odbywać się będą w formie skróconej, ale o standardowej liczbie zawodników na dyscyplinę.
  3. Między rozgrywkami zapewnione będą przerwy, w trakcie których będzie możliwość poczęstunku na kiermaszu przygotowanym przez Samorządy przy pomocy uczniów obu szkół.
  4. Między rozgrywkami, w trakcie przerw zapewniona będzie również część artystyczna, występy muzyczne oraz taneczne uczniów z obu szkół.

III. Założenia organizacyjne

1. Zawody odbywać się będą 1 czerwca 2023 r. na hali Cracovii w Krakowie.
  2. W rozgrywkach jako zawodnicy będą brać udział chętni uczniowie za zgodą nauczycieli wychowania fizycznego oraz rodziców.
  3. By wziąć udział w „derbach” każdy uczeń wpłaca wpisowe w wysokości 5 zł (bilet) nie licząc uczniów biorących udział w rozgrywkach sportowych oraz organizatorów.
  4. Obecność na „derbach” jest obowiązkowa, jest to wyjście szkolne w ramach lekcji – w związku z tym obowiązuje standardowy system zwalniania się z zajęć lub usprawiedliwiania swojej nieobecności w tym dniu.

IV. Postanowienia końcowe

1. „Derby” wygrywa ta szkoła, która w ciągu wszystkich pięciu rozgrywek rywalizacyjnych wygra więcej z nich.
  2. Wszystkie rozgrywki odbywają pod nadzorem powołanych do nich sędziów, którzy decydują na podstawie ogólnych zasad kto wygrywa daną dyscyplinę.
  3. Wszystkie rozgrywki odbywają się zgodnie z zasadą „fair play” i w atmosferze wzajemnego szacunku.
  4. Zachęca się uczniów obu szkół do ubrania się w tym dniu w barwy/symbole szkolne takie jak: szkolne bluzy, koszulki itp.
  5. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za zagubione rzeczy uczestników. Jednocześnie sugerują, aby nie przynosić na imprezę wartościowych przedmiotów i dużej ilości gotówki.

Patronem imprezy jest Młodzieżowa Rada Krakowa

MRK