DSC_0031CF_wybrane_A1

DSC_0011

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzisiaj, 9 listopada, klasa IIIA pod opieką pani Ewy Konsek udała się do Instytutu Francuskiego, aby zapoznać się z ofertą studiów we Francji. Organizatorem spotkania był Campus France, działająca pod patronatem rządu francuskiego oraz we współpracy z uczelniami i konferencjami rektorów organizacja, która promuje francuskie szkolnictwo wyższe na całym świecie oraz oferuje studentom pomoc w zorganizowaniu pobytu we Francji. Nasi maturzyści zapoznali się również z ofertą krakowskich uczelni, promujących tzw. podwójne dyplomy polsko-francuskie.

DSC_0020Na koniec, uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami VI Liceum Ogólnokształcacego w Krakowie wzięli udział w quizie dotyczącym wiedzy o Campus France,

w którym nasza uczennica Katarzyna Wolska wygrała główna nagrodę – Słownik Języka Francuskiego!

Cóż, my po prostu jesteśmy z francuskiego najlepsi…

program Campus France