Od kilku dni, uczennice naszej szkoły w ramach swojego projektu społecznego Donum Cordis, przeprowadzają warsztaty z klasami gimnazjum i liceum na temat… wcale nie taki łatwy. Bo o śmierci i cierpieniu nigdy nie mówi się łatwo. Po krótkim wstępie i prezentacji na temat wolontariatu, zaczyna się rozmowa o hospicjum, o nieuleczalnie chorych dzieciach, o pomocy, opiece, o rodzinie, ale także o radości, nadziei i kojeniu bólu, czyli po prostu o życiu. Uczniowie mają okazję wykazać się swoją wiedzą na temat wolontariatu, oglądają filmik o opiece perinatalnej, który porusza nawet najbardziej zatwardziałe serca, ale przede wszystkim uzyskują wiedzę na temat czym jest i jak funkcjonuje instytucja domowego hospicjum. Są to naprawdę cenne, chociaż trudne lekcje życia…

projekt2

Strona Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera