To był wyjątkowy Dzień Dziecka!  W czwartek, 1 czerwca 20223 długo oczekiwane igrzyska sportowe IX i XVII Liceum zgromadziły w Hali 100-lecia Cracovii społeczności obu szkół. Przybyli również przedstawiciele samorządów uczniowskich kilku krakowskich liceów – a to z uwagi na fakt, że pomysł na organizację tej niesamowitej imprezy narodził się w ramach współpracy w Młodzieżowej Radzie Krakowa, która udzieliła zawodom swojego patronatu.

Młodzież podjęła zaciętą rywalizację w następujących dyscyplinach: futsal chłopców, koszykówka dziewcząt i chłopców, siatkówka dziewcząt i chłopców. Na zakończenie również mix siatkarski, w którym zagrały mieszane drużyny uczniowsko-nauczycielskie. „Dzie-wią-tka! Sie-dem-nastka! Wró-ble-wski! Mło-da Pol-ska!” – zażarty doping z trybun towarzyszył sportowcom od pierwszej do ostatniej minuty.  Był werbel, transparenty, makijaże, przebrania i głośne okrzyki, a przede wszystkim wielkie emocje. Całości dopełnił wspaniały występ cheerleaderek z XVII LO oraz znakomite występy muzyczne uczennic IX LO, a na zakończenie wspólnie odtańczyliśmy „belgijkę”. Dodatkowo, w przerwach działał kiermasz, na którym można było zakupić różne smakołyki.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Złoty puchar za zwycięstwo w Igrzyskach Międzyszkolnych zdobyli sportowcy z IX LO.

 

siepomagaZgodną decyzją Samorządów Uczniowskich część zysków z igrzysk zostanie przeznaczona na wspomożenie leczenia i rehabilitacji ciężko chorego Bartka Karczewskiego – tu link do zbiórki w siepomaga

Gratulujemy i dziękujemy Samorządom Uczniowskim obu szkół, które podjęły się organizacji tej wielkiej imprezy, dziękujemy za wsparcie Dyrekcji i nauczycielom – szczególnie wychowania fizycznego! – obu szkół, Dyrekcji Hali Cracovii za udostępnienie obiektu, opiekunom samorządów i rodzicom za pomoc w organizacji zawodów i Młodzieżowej Radzie Krakowa za objęcie igrzysk patronatem.

To był niezapomniany dzień!

Zdjęcia: Olga Brzuchacz, IX LO Kraków, Magiczny Kraków, własne

Samorząd Uczniowski XVII LO zaprasza również na IG: su_zso7 oraz tiktok: su_xviilo


loga