Dzień Erasmusa w złotym wydaniu - ZosiaErasmus+ to projekt Unii Europejskiej, dzięki któremu, uczniowie i nauczyciele z różnych krajów mogą wspólnie realizować projekty edukacyjne.  W naszym projekcie – Unis en Europe – biorą udział szkoły partnerskie z sześciu krajów Unii Europejskiej: Polska, Niemcy, Irlandia, Hiszpania, Włochy oraz Portugalia.

Uczniowie biorący udział w przedsięwzięciu mają możliwość nawiązania relacji z rówieśnikami z innych krajów oraz doskonalenia umiejętności komunikacji w języku francuskim. W dofinansowanym przez UE projekcie bierze udział 25 uczniów z każdej szkoły.

10 października w naszej szkole, grupa uczniów biorących udział w projekcie Unis en Europe przedstawiała zainteresowanym założenia programu. W szkole ustawiono kilka stanowisk – po jednym dla Włoch i Irlandii, w których już odbyły się spotkania, stanowisko kulinarne oraz jedno stanowisko główne, w którym można było się zapoznać z ogólnymi informacjami dotyczącymi projektu. Dodatkowo można było wziąć udział w trzech quizach – o krajach naszych partnerów po polsku i po francusku, oraz o naszym projekcie. W każdym ze stanowisk można było wygrać drobne upominki, w tym magnesy oraz różne słodkości. Na drugim piętrze zawisła gazetka przedstawiająca naszą działalność, a kilka dni później fasadę szkoły ozdobił baner informujący o realizacji projektu. Niecodzienną dekorację otrzymały też schody – krótkie wyrażenia i zdania w językach naszych partnerów.

Uczniowie niezaangażowani w projekt chętnie brali udział w quizach i poszerzali swoją wiedzę na temat programu.

A oto kilka zdjęć.