Tegoroczny Dzień Sportu przybrał charakter imprezy biegowej. Jego celem było nie tylko propagowanie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, ale również poznanie ważnego elementu kulturalno – krajobrazowego na mapie Krakowa jakim są Błonia Krakowskie  i ich otoczenie: Park Jordana, Stadiony Wisły i Cracovii, Oleandry – miejsce wymarszu I Kompanii Kadrowej w sierpniu 1914 roku, Muzeum Narodowe itd. Wspólne wyjście uczniów wszystkich klas sprzyjało integracji, słoneczna pogoda dawała przedsmak wakacji, a sympatyczna atmosfera pomogła zachować zasady fair play.

3,5 kilometrową trasę wokół Błoń pokonali najszybciej odpowiednio:

  • w kategorii dziewcząt SP i gimnazjum – Basia Lipiarska z 7a
  • w kategorii chłopców SP i gimnazjum – Julek Augustyński z 2a
  • w kategorii dziewcząt liceum – Ola Dudek z IIB
  • w kategorii chłopców liceum –  Maciej Kowalski z z IC
  • w kategorii marsz – Wiktoria Książek z kl. 2c

Wielkie brawa!

Nagrodę dla najliczniej reprezentowanej klasy zdobyła klasa 7a.

Wszyscy zwycięzcy oraz zdobywcy drugich i trzecich miejsc otrzymali sportowe upominki.

Dziękujemy naszym nauczycielom WF za niecodzienny pomysł i fantastyczny dzień!

Kilka zdjęć w galerii.

IMG-20180619-WA0012