plakatDzień Ziemi towarzyszy nam już od 12 lat. Na przestrzeni tego czasu, każdy z nas dowiadywał się, jak może pomóc naszej ukochanej planecie. Z roku na rok, jednak musimy starać się coraz bardziej. Być może niektórzy zadają sobie pytanie: Czy warto?

Otóż: Oczywiście!

Ilu z nas, usłyszawszy: „Wyobraź sobie spokój”, zobaczy w głowie wszechogarniającą zieleń drzew, promienie słońca? Ilu poczuje zapach trawy, wsiąkającego w ziemię deszczu? Ilu usłyszy szum łagodnie falującego morza? Wszystko to, to ZIEMSKIE atrybuty, zasługi, dary dla nas, jej – niejednokrotnie niewdzięcznych – mieszkańców.

By jednak przełamać krzywdzący osąd większości, w naszym liceum zaplanowaliśmy określone działania. Podjęliśmy jeszcze raz  wyzwanie  przypomnienia sobie nawzajem, jak ważne jest nasze proekologiczne postępowanie w codziennym życiu. Po całym tygodniu „Dla Ziemi”, liceum na Złotym Rogu może pochwalić się więc przedstawioną w wielu klasach prezentacją, traktującą o sposobach pomocy i ratunku dla naszej planety, przygotowaną przez uczniów klasy II AG matematyczno-biologicznej a także  prezentacją filmu o znaczeniu pszczół w ekosystemie, wykonanego przez klasę II BP oraz słuchowiskiem klasy 8 a. Zorganizowaliśmy także konkurs na plakat promujący ekologiczny styl życia lub przypominający nam o znaczeniu podejmowanych przez nas codziennych „zielonych” decyzji. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, próbując swoich sił w pytaniach quizowych ze szczyptą rywalizacji czy też pracując nad samorozwojem w dziennie rozszerzania wiedzy na temat ekologii w codziennym życiu. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo, zarówno uczestnicząc w zabawach, jak i je tworząc.

Planeta służy nam nieustannie, dając sto procent tego, czego potrzebujemy.

Więc i my służmy jej.

Bo warto.