web_banner_300X600pxZaczynamy! Drugi rok projektu „Unis en Europe” zapowiada się bardzo ciekawie. Przede wszystkim będziemy opracowywać kolejne tematy: dziedzictwo kulturowe i historyczne Europy oraz wartości europejskie. Odbędą się trzy spotkania w szkołach partnerskich – nasi przedstawiciele wyjadą do Portugalii, Hiszpanii i Niemiec. Prócz tego w pierwszym tygodniu marca przyjmiemy w Krakowie gości z pięciu szkół partnerskich.

Na razie jednak szykujemy się do #ErasmusDays.

To święto Erasmusa, podczas którego można zapoznać się z programem oraz jego efektami. Agencja Narodowa poinformowała, że w zeszłym roku, podczas drugiej edycji #ErasmusDays, odbyło się 1435 wydarzeń, w 740 miastach na terenie 39 krajów! Poprzez social media udało dotrzeć się do… 116 milionów osób!

10 października ekipa Erasmusa przedstawi realizowany od ubiegłego roku w naszej szkole projekt „Unis en Europe” oraz naszą międzynarodową niemiecko-włosko-hiszpańsko-portugalsko-irlandzko- polską grupę. Już dziś zapraszamy na to wydarzenie!

Na czym polega nasz projekt?

Czym jest inicjatywa #ErasmusDays?