FabLab Małopolska to miejsce, które każdy powinien odwiedzić. Można tu rozwijać swoje umiejętności z zakresu DIY (do it yourself) w najbardziej nowoczesnych kierunkach.
20221216_085715
Od szycia cyfrowego, przez pikowanie, cięcie laserowe w różnych materiałach, obrabianie drewna, robienie modeli, techniki fotografowania, aż po drukowanie 3D.
20221216_092737
Zapoznaliśmy się z całą Fabryką – Laboratorium Przyszłości a na warsztatach z druku 3D i fotografowania realizowaliśmy swoje projekty.
20221216_100348
Druk 3D to bardzo przyszłościowa dziedzina, można drukować zarówno rzeczy użytkowe jak i modele narządów ludzkich służących lekarzom trenującym przed operacją, a także odtwarzać kopie rzeźb.
20221216_102547
FabLab Małopolska to miejsce otwarte dla wszystkich, zaprasza też na warsztaty indywidualne popołudniowe i podczas ferii, tu spędza się czas aktywnie i z wielką korzyścią dla własnego rozwoju tworząc rzeczy piękne i praktyczne dla siebie lub na prezent w najnowocześniejszych technikach.
20221216_121344Wracając do szkoły wstąpiliśmy na Politechnikę, która znajduje się w miejscu gotyckiego zamku królewskiego – Łobzów, zbudowanego przez króla Kazimierza Wielkiego, później przebudowanego na pałac przez króla Stefana Batorego. Stare elementy budynku zachowane są w szybie nowoczesnej windy. Widzieliśmy również prace konkursowe na koncepcję otwartego parku przed tym pięknym budynkiem. Te prace zostały również wykonane z wykorzystaniem technologii cyfrowej. Gdy dodamy, że miejsca, w których byliśmy są  bardzo blisko naszej szkoły, to aż szkoda z nich nie skorzystać.