IMG_113110 września klasy maturalne III A i III BG wybrały się do Kina pod Baranami na pokaz najnowszego filmu polskiego pt. „Mistrz”w reżyserii  Macieja Barczewskiego.

 

 

 

 

 

 

IMG_1125Jest to film oparty na biografii legendarnego boksera warszawskiego Tadeusza Pietrzykowskiego (pseudonim „Teddy”) odnoszącego przed wojną sukcesy w kategorii wagi koguciej. Akcja filmu skupia się na historii bohatera w czasie więzienia w obozie hitlerowskim Auschwitz-Birkenau, który dzięki swojemu mistrzostwu sportowemu udało mu się opuścić i przeżyć czas okupacji. Po wojnie studiował na AWF-ie i został nauczycielem.

 

IMG_1140Film bardzo wszystkich poruszył. Jest to mocny obraz z głębokim przesłaniem. Piotr Głowacki znakomicie wykreował rolę Pietrzykowskiego, obozowego numeru 77, który może być wzorem osobowym, prezentuje niezłomną postawę wobec zła, braterstwo i wolę życia.

 

 

 

 

IMG_1120Po seansie, na Placu Szczepańskim, w przestrzeni krakowskiego festiwalu Filmowego OffCamera ( https://offcamera.pl/) odbyła się rozmowa o wrażeniach po filmie. Piękna pogoda i atrakcje przygotowane przez organizatorów pomogły powrócić emocjom z wojennego koszmaru do radosnej jeszcze letniej krakowskiej rzeczywistości.