W dniu dzisiejszym tj. w czwartek 20 kwietnia 2023 roku odbyła się w naszej szkole przy Złotym Rogu Gala Finałowa kończąca V Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego „ENGLISH FOR FANS” dla ósmoklasistów.

Gościliśmy zaproszonych na tę okazję uczestników konkursu wraz z opieką oraz honorowego gościa prof. dr. hab. Andrzeja Kuropatnickiego z Uniwersytetu Pedagogicznego, który przewodził rozdawaniu nagród i wyróżnień zwycięzcom i laureatom Konkursu. Profesor Kuropatnicki spotkał się następnie z naszymi licealistami i przedstawił w języku angielskim do dyskusji problem współczesnych wyzwań i zagrożeń dla Zjednoczonego Królestwa w świetle obecnej globalizacji.

W części nieoficjalnej Gali uczestnicy mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności w kilku konkurencjach związanych z tradycją obchodzenia okresu Wielkanocnego na Wyspach Brytyjskich oraz złapać swojego Easter Bunny! Była świetna zabawa!