Już za nami Gala Jubileuszowa przy Złotym Rogu – główny punkt obchodów 25-lecia XVII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Młodej Polski w Krakowie.

Było niezwykle uroczyście, z dumą, radością i wzruszeniem wspominaliśmy osiągnięcia naszej Szkoły jako jedynej Placówki w Krakowie i Małopolsce kształcącej dwujęzycznie w języku francuskim.

Cieszyliśmy się obecnością przedstawiciela Kuratorium Oświaty w Krakowie, Konsula Francji, zasłużonych twórców sekcji dwujęzycznej, byłych dyrektorów i nauczycieli, lektorki pracującej w naszej Szkole oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych placówek edukacyjnych, w tym belgijskiej szkoły, i innych instytucji, z którymi współpracujemy do dzisiaj.

Oprawa muzyczna i aranżacja przygotowane na tę okazję podkreślały specyfikę miejsca łączącego lokalną tradycję Bronowic z otwarciem na kultury i języki innych krajów europejskich.

Uroczystość uświetniały wokalne wystąpienia Zofii Sydor i Rafała Gałki – laureatów Międzynarodowego Konkursu Piosenki Francuskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim szacownym Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i tym, którzy nie mogąc być z nami, przekazali nam ciepłe słowo, gratulując pięknego jubileuszu.

Wyjątkowy klimat panujący podczas Gali przy Złotym Rogu zapisze się na długo w naszej pamięci.

Zobaczcie na zdjęciach!