W dniu 16 marca 2018 r. grupa uczniów klas IA, IB i IC  naszego Liceum uczestniczyła w Dniu Otwartym Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Licealiści mieli okazję uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez Studenckie Koło Naukowe Geografów oraz Panią dr inż. arch. Beatę Stelmach-Fitę, pracownika Instytutu Geografii.  Pani  Beata Stelmach-Fita przeprowadziła warsztaty zatytułowane ,,Kompozycja przestrzenna”. Studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Geografów zapoznali uczniów z cechami makroskopowymi skał i minerałów. Uczniowie mogli samodzielnie wykonać badanie skał przy użyciu odpowiednich preparatów. Jednak największą atrakcją okazały się  obserwacje meteorologiczne  przeprowadzone  na platformie widokowej znajdującej się na dachu budynku głównego Uniwersytetu Pedagogicznego. Głównym celem zajęć była  popularyzacja nauki.

kolaz