„Sny i widzenia w III cz. Dziadów” to tytuł gry edukacyjnej, którą przygotowaliśmy, by utrwalić wiedzę na temat motywów onirycznych obecnych w lekturze, ale też zachęcić do rywalizacji licealistów, którzy znają już treść i problematykę dramatu Adama Mickiewicza. Przygotowaliśmy kilka stacji zadaniowych w różnych formach. Pierwsza to quiz w aplikacji Kahoot w oparciu o ogólną problematykę III cz. Dziadów, kolejna to krzyżówka dotycząca Prologu. Widzenie księdza Piotra zaszyfrowaliśmy w przysłowiowym „Wisielcu”, a Widzenie Ewy było tematem kolejnego quizu. Ostatnią propozycją były rebusy dotyczące sceny Sen Senatora.

W konkursowej rywalizacji nasze koleżanki i koledzy zdobywali punkty. Najwięcej zgromadziła Maja Hajduk z klasy IIB, drugie miejsce zajęła Ola Kubik z klasy IIIC i Blanka Barska z klasy IIID. Wyróżnienia otrzymali: Kamila Mazur z IIB, Szymon Kumala i Franek Żywicki z IIIB, Magda Jaglarz z IIIC i Karolina Pryt z IVA. Nagrodą są oceny celujące i bardzo dobre z języka polskiego.

Gratulujemy i dziękujemy za udział w naszym projekcie.

Klasa IIA

422794564_1314034289309723_5074998378161261813_n