IMG_1242W ramach współpracy z Instytutem Filologii Germańskiej grupa dwujęzyczna niemiecka z klasy IIB LO uczestniczyła w zajęciach pt.: ”Lexikalisches Wortfeld des Verbpräfixes UNTER”,  które poprowadził dr Henryk Mazepa.

Aby praca przebiegała w miłej atmosferze,  uczniowie poznali studentów III roku Filologii Germańskiej z Angielską, u których gościliśmy na zajęciach.

Świetnie przygotowane zajęcia i różnorodność przerabianych ćwiczeń sprawiły, że w pracę zostali zaangażowani nie tylko studenci, ale i nasi uczniowie.

Począwszy od analizy, czy  czasownik z przedrostkiem unter-  jest rozdzielnie czy nierozdzielnie złożony, uczestnicy tworzyli  historyjkę, wykorzystując poznane czasowniki, następnie tłumaczyli zdania, co wymagało wiele wysiłku, a przede wszystkim wiedzy leksykalnej i gramatycznej.

Dziękujemy serdecznie dr. Henrykowi Mazepie za zaproszenie na zajęcia!