Klasy międzynarodowe to projekt, który – w obecnej formule – nasza szkoła z powodzeniem realizuje od 2016 roku. Co roku, wiosną, kilkoro uczniów klas licealnych wyjeżdża na miesiąc na naukę w naszej partnerskiej szkole Lycée Saint Gabriel- Saint Michel w Saint Laurent sur Sèvre we Francji. Z możliwości tej skorzystało do tej pory 24 uczniów.

W czasie pobytu nasi uczniowie realizują francuski program nauczania w klasach, które sami wybrali w zależności od swoich zainteresowań (przedmioty ścisłe, przedmioty humanistyczne czy ekonomiczne). Korzyścią dla nich jest również uczestniczenie w przeprowadzanych specjalnie dla uczniów-obcokrajowców, zajęciach języka francuskiego jako języka obcego.

We Francji uczniowie pozostają pod opieką rodzin francuskich, u których mieszkają przez cały okres pobytu lub personelu w internacie (szkoła francuska ma duże doświadczenie w przyjmowaniu u siebie obcokrajowców).

Udział w projekcie jest płatny i wynosi 23 euro za tydzień (pobyt w rodzinie) lub 75 euro za tydzień (pobyt w internacie). Dodatkowy kosz to podróż i ubezpieczenie.

Odpowiedzialne za realizację projektu są: Marie-Hélène Kartel (we Francji) i Jolanta Rey (w Polsce).

Lycée Saint Gabriel- Saint Michel w Saint Laurent sur Sèvre jest prestiżową prywatną szkołą katolicką usytuowaną w zachodniej Francji, w regionie Wandei, niedaleko Nantes. Jej historia sięga 1838 roku. Obecnie uczy się w niej 1700 dziewcząt i chłopców, z których 350 mieszka w internacie. Szkoła jest ciągle rozbudowywania i modernizowana.
https://www.saint-gab.com/

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem projektu.