Przypominamy najważniejsze informacje dotyczące sprawdzianu predyspozycji językowych oraz sprawdzianu kompetencji językowych wymaganych w rekrutacji do klas dwujęzycznych z językiem francuskim.

Klasa wstępna dwujęzyczna z językiem francuskim

Kandydaci do klasy wstępnej dwujęzycznej z językiem francuskim kwalifikowani będą na podstawie wyników sprawdzianu predyspozycji językowych.
Sprawdzian bada zdolności do uczenia się języka obcego. Niewymagana jest znajomość języka francuskiego.

Sprawdzian predyspozycji językowych odbędzie się na terenie szkoły.

I termin 10 czerwca 2021 godz. 10.00
II termin 1 lipca 2021 godz. 10.00
III uzupełniający 6 sierpnia 2021 godz. 10.00

Przykładowy sprawdzian predyspozycji językowych dla kandydatów do klasy wstępnej z językiem francuskim

Klasy IA i IE dwujęzyczne z językiem francuskim

Kandydaci do klas pierwszych dwujęzycznych z językiem francuskim kwalifikowani będą na podstawie pozytywnych wyników sprawdzianu kompetencji językowych.
Sprawdzian kompetencji językowych sprawdza znajomość języka francuskiego na poziomie A2
i przeprowadzony będzie w języku francuskim.

Sprawdzian kompetencji językowych odbędzie się na terenie szkoły.

I termin 10 czerwca 2021 godz. 12.00
II termin 1 lipca 2021 godz. 12.00
III uzupełniający 6 sierpnia 2021 godz. 12.00

Przykładowy sprawdzian kompetencji językowych dla kandydatów do klasy dwujęzycznej z językiem francuskim

Zwolnieni z przystąpienia do sprawdzianu kompetencji językowych będą:

• uczniowie klasy 8 dwujęzycznej Szkoły Podstawowej nr 35,
  • uczniowie klasy wstępnej XVII Liceum Ogólnokształcącego,
  • kandydaci spoza Szkoły Podstawowej nr 35 i klasy wstępnej XVII Liceum Ogólnokształcącego posiadający dyplom DELF A2 lub wyższy, po złożeniu w sekretariacie szkoły kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem.