Lalka 420 lutego (czwartek) grupa uczniów z klasy IIA LO wybrała się pod opieką P. Katarzyny Bomby do Teatru im. Juliusza Słowackiego na wieczorny spektakl na podstawie „Lalki” Bolesława Prusa. Część z nas już na samym wejściu zachwyciło wnętrze budynku. Ogromne wrażenie wywarły na nas bogate ornamenty zdobiące nawet najmniejszy skrawek każdej ze ścian.

 

 

 

Lalka 3 Jednak tym, co najbardziej nas zaskoczyło, okazał się sam spektakl: pozytywistyczna powieść we współczesnej odsłonie. Nietypowa scenografia, nowoczesne kostiumy, doskonała gra aktorów, niekiedy wcielających się w kilka postaci, które świetnie odwzorowywali- wszystko to przyciągało i skupiało zarówno wzrok, jak i uwagę całej widowni. Niewątpliwie konkurs na najlepszą scenę wygrałaby interakcja subiekta Rzeckiego (Marcina Kalisza) z przybyłymi licznie widzami.

 

 

 

 

 

 

 

Lalka 2Reżyser (Wojciech Klemm) nasycił przedstawienie kilkoma sekwencjami muzycznymi, które wraz z grą świateł komponowały się w jeden niezwykły i cieszący oko taniec aktorów z całą sceną. Co prawda, od czasu do czasu pojawiały się pewne niejasności i nieścisłości, ale mimo to scenariusz nie odbiegał zbytnio od fabuły XIX-wiecznej powieści, poruszone zostały nawet podobne problemy społeczno-polityczne, co jedynie potwierdza uniwersalność i ponadczasowość „Lalki”.

W skali od 1 do 10 uczniowie IIA przyznaliby tej inscenizacji 7 punktów. Czy to adekwatna ocena? Przekonajcie się sami!

 

Lalka 8Lalka 7

Zachęcamy do wizyty w Teatrze im. Juliusza Słowackiego!