Dnia 23 marca 2021 roku na lekcji francuskiego online w klasie IIAP naszego Liceum dane nam było gościć niecodzienną osobę. Połączyła się z nami Pani Judith Lerich, francuska lektorka, która przeprowadziła dla nas zajęcia o Frankofonii.  Mieliśmy okazję sprawdzić naszą wiedzę dotyczącą fraz czy powiedzeń francuskich, jak i poznać kilka nowych. Dowiedzieliśmy się o roli języka francuskiego na świecie i jak bardzo popularny on jest.

12Mogliśmy także, posłuchać  akcentów i wymowy z różnych krajów francuskojęzycznych.  Klasa była bardzo aktywna oraz chętna do rozmów i pracy. Była zainteresowana i nie bała się włączać do dyskusji. Atmosfera była przyjemna i bez stresu, a każdy wydawał się być zadowolony.  Spotkanie to było moim zdaniem niesamowitą szansą na poćwiczenie naszych zdolności mówienia i rozumienia po francusku. Mogliśmy też nauczyć się kilku przydatnych rzeczy na przyszłość. Myśl, że takie okazje powinny się powtarzać, gdyż są nie tylko edukujące, ale też naprawdę przyjemne!

Zuzanna klasa IIAP LO