Znamy już wyniki przesłuchań finałowych XV Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Słowa Mój Kraków, Moja Ojczyzna.  Jury pod przewodnictwem pani dr hab. Zofii Budrewicz z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Pedagogicznego, ogłosiło werdykt 11 grudnia 2019 r.  Nasze uczennice odniosły sukces:

Aleksandra Stawicka  z klasy IIIA liceum zajęła  II miejsce,

Marta Macheta z klasy 3b gimnazjum otrzymała wyróżnienie.

Brawo! Gratulujemy!

Gala Laureatów odbędzie się 8 stycznia o godz. 10.15 w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, w Sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory.

Podczas uroczystości będzie można wysłuchać utworów poetyckich i prozatorskich w wykonaniu zwycięzców konkursu.

Poetycki nastrój  Gali podkreśli muzyka w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego. Uroczystość uświetni występ krakowskiej wokalistki i pieśniarki Jagi Wrońskiej. Tańce narodowe  zaprezentuje Zespół Pieśni i Tańca AGH Krakus.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Krakowie, a partnerami: Rada Dzielnicy V Krowodrza i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

Patronat honorowy nad imprezą  objęli:

• Marszałek Województwa małopolskiego Witold Kozłowski,
  • Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski