200 lat temu, w 1822 roku w Wilnie ukazały się „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – dzieło, które wyznaczyło początek epoki romantyzmu w Polsce. W związku z tym Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego. W ramach jego obchodów w poniedziałek 24 października w naszej szkole miał miejsce Konkurs romantyczny. Na trzeciej godzinie lekcyjnej we foyer zgłoszeni do konkursu uczestnicy wystąpili w części muzycznej, recytatorskiej i kostiumowej.Wirtuozem muzyki romantycznej okazał się maturzysta Adrian Bik (IV AP), który wykonał preludium F. Chopina pt. „Krople deszczu”. Piękna recytacja fragmentów „Reduty Ordona” Adama Mickiewicza w wykonaniu uczennicy klasy IV BP Zuzanny Stanek zapewniła jej zwycięstwo w kolejnej kategorii. Dopełnieniem całego przedsięwzięcia były wspaniałe kreacje z epoki romantyzmu przygotowane przez naszych uczniów. Swym olśniewającym strojem zachwyciła Wiktoria Tabor z klasy II B, która własnoręcznie przygotowała widowiskową suknię jakby wyjętą wprost z XIX wieku. Jury doceniło także ekspresję, jaka towarzyszyła recytowanemu przez nią wierszowi C.K. Norwida „Moja piosnka I” , honorując ją II miejscem w tej kategorii. Miejsce III zajęła Martyna Wawrzeń z klasy I B recytująca liryk A. Mickiewicza pt. „Snuć miłość”. W kategorii strój miejsce II jury przyznało Matyldzie Janik z klasy 8a, a trzecie Emilii Książek uczennicy klasy II B.

Wszystko to jest kolejnym dowodem na niezwykły talent i nieprzeciętność naszych uczniów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone podczas uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych LO.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

konkurs-romantyczny-_3_