Po długiej podróży dotarliśmy do Mons. Przed szkołą czekali na nas już uczniowie z rodzicami, dyrekcja i nauczyciele. Wielkie emocje towarzyszyły pierwszemu spotkaniu z naszymi korespondentami. Niepokój trwał jednak tylko chwilę, szybko razem z belgijskimi kolegami ruszyliśmy ku nowemu wyzwaniu.

Ta krótka relacja opisuje początek tygodniowej wymiany międzynarodowej między naszą szkołą a Centre scolaire
Saint-Stanislas w Mons w Belgii (19-27 października 2019). W programie zwiedzanie Mons, Brukseli, zajęcia w szkole i wiele innych atrakcji. Uczniowie będą mieszkać w rodzinach korespondentów, co pozwoli im poznać „od podszewki” codzienne życie rówieśników z Walonii. Ze szkołą w Mons jesteśmy zaprzyjaźnieni od wielu lat, dlatego nie mamy wątpliwości, że wyjazd pozostawi jego uczestnikom niezapomniane wspomnienia! A rewizyta Belgów w Krakowie odbędzie się na wiosnę.