Kolejne wrześniowe aktywności w naszej XVII -stce!

W czwartek 14 września 2023 r w krakowskim ZOO odbyła się lekcja biologii dwujęzyczna prowadzona przez uczniów klasy IIIA pod kierunkiem p. prof. Anny Pamuły. Mieliśmy za zadanie w parach, dwujęzycznie scharakteryzować wybrane przez siebie gatunki ssaka lub ptaka. Dziewięć grup przygotowało prezentację dziewięciu gatunków. Charakterystyka obejmowała takie cechy jak miejsce występowania, stanowisko systematyczne, sposób życia, długość życia,  cechy budowy zewnętrznej i ciekawostki Wybraliśmy m.in pantery, żyrafy, tygrysy ary czy pingwiny.

Dzięki tej lekcji, mogliśmy na żywo przyjrzeć się poszczególnym gatunkom, poznać ich zwyczaje i jednocześnie ćwiczyć język francuski i słownictwo biologiczne w tym języku.

 

MicrosoftTeams-image (28)

 

 

 

 

 

 

 

MicrosoftTeams-image (30)   MicrosoftTeams-image (26)

 

MicrosoftTeams-image (27)   MicrosoftTeams-image (24)   MicrosoftTeams-image (29)