7 maja klasa dwujęzyczna IA naszego liceum uczestniczyła w nietypowej lekcji biologii po francusku w krakowskim ZOO. Poszczególne grupy uczniów przygotowały prezentacje naukowe na temat różnych grup kręgowców: ptaków, ssaków, ryb, gadów… Dokładne informacje o zwierzętach podane w języku francuskim pozwoliły poznać nietypowe słownictwo, które w szkole trudniej byłoby przyswoić. Całą niecodzienną lekcję urozmaicała oczywiście obecność dzikich gatunków, wśród których nauka stawała się przyjemnością i dzięki którym nie można było narzekać na nudę. Odwiedziliśmy wybiegi i baseny różnych zwierząt, oglądaliśmy gady w terrarium… Nad całością czuwali nauczyciele biologii i języka francuskiego : pani Anna Pamuła i pan Mariusz Krysa , którzy służyli radą i pomocą podczas prezentacji uczniowskich projektów. Na koniec wszyscy mieli okazję sprawdzić swoją nową wiedzę w konkursie z drobnymi nagrodami. Czas minął bardzo szybko i przyjemnie, mamy nadzieję, że w przyszłości uda się przeprowadzić więcej takich lekcji!
autor: Wiktor Król