Dnia 12 stycznia tego roku klasy I D  I B liceum wyruszyły na niezwykłą wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza” w Lasku Wolskim, która okazała się fascynującym połączeniem edukacji ekologicznej, sztuki, i nowinek naukowych.

Był to udział w „Nocy Biologów”, wiec zanurzyliśmy się w świat biologii właśnie. Przy wykorzystaniu inspiracji naturą, dowiedzieliśmy się, że zarówno zwierzęta, jak i ludzie korzystają z podobnych pomysłów i  budulców do tworzenia swoich domów, co pokazały nam fotografie różnorodnych budynków i dzieł sztuki.

W trakcie wykładów, które odbyły się w „Symbiozie” mieliśmy okazję poznać nie tylko fascynujące fakty na temat architektury inspirowanej przyrodą, ale również uczestniczyć w interaktywnych zajęciach. Rysowaliśmy  miejsca zamieszkania, eksperymentowaliśmy z budowaniem pajęczyn z włókien sznurka, a także przypatrywaliśmy się pająkom w fiolkach, dowiadując się, jak tworzą swoje niezwykłe architektoniczne dzieła z pajęczyn.

W tym kontekście, ciekawostki naukowe, których dowiedzieliśmy się wcześniej, nabierały nowego znaczenia. Poznaliśmy sekrety zdumiewających umiejętności mrówek, tworzenia mostów z własnych ciał, a także o zaskakującej pamięci złotych rybek.

Po zakończeniu intensywnych wykładów i warsztatów wróciliśmy do szkoły z pełnym bagażem nowych doświadczeń i fascynującej wiedzy. Wycieczka do „Symbiozy”okazała się nie tylko edukacyjnym wydarzeniem, ale także inspirującą podróżą przez świat biologii, architektury, sztuki i fascynujących zjawisk przyrody. Uczennice i Uczniowie klasy IB (F. Mendel, A. Wróbel, P.Szydło, E.Lisik, S. Kunz, P.Siwek, L.Sala, J. Szybiak, M. Tovachenko)

image2image3image4image5image6image7  image9

image8  image1