MJ3Marysia, uczennica klasy IIIAP naszego liceum zdaje sprawozdanie ze swego pobytu we Francji. Jest stypendystką programu „Miesiąc we Francji”.

Oto jej pierwsze wrażenia:

Mija właśnie pierwszy tydzień mojego pobytu w Le-Puy-en-Velay. W czasie tego tygodnia poznałam szkołę, przyjaciół oraz rodzinę mojej korespondentki.

MJ2Udało nam się też zwiedzić miasto przy bardzo przyjemnej pogodzie. Wszyscy bardzo miło mnie przyjęli, cały czas oferując mi pomoc. System nauki we Francji różni się od tego w Polsce. Lekcje są nieco dłuższe lecz to wiąże się również z dłuższymi przerwami. Na codzień spędzamy noce w internacie, który znajduje się zaraz obok szkoły. W weekendy natomiast spędzamy czas w domu mojej korespondentki – Mailys. W ten weekend świętowaliśmy urodziny jednego z jej wujków.