Grupa licealistów z klas drugich i trzecich miała dzisiaj okazję odwiedzić Kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego na Ruczaju i wziąć udział w „Matematycznym Czwartku” w Instytucie Matematyki UJ. Była to dobra okazja, aby zobaczyć świat uniwersytetu, studentów, a także popatrzeć na królową nauk z perspektywy tajemniczych łącznościanów, pętli, kwaternionów, oktonionów i innych niezwykłych matematycznych zagadnień. Wzięliśmy również udział w matematycznym quizie, a przedstawiciel naszej szkoły Michał Półtorak z IIA zajął II miejsce! I otrzymał pamiątkowe gadżety, które przypominać mu będą, że Instytut Matematyki czeka na takich jak on. Teraz, po wykładzie dra Andrzeja Czarneckiego wiemy już, że niezmiennik Hopfa pozwala na stwierdzenie, iż „Wszechświat inny być nie może!”. Pokrzepieni takim spotkaniem z matematyką, wracamy do szkoły, gdzie delta i twierdzenie Bezout wydają się być prostsze niż ułamki zwykłe 😉

Zobacz jak było ciekawie!

Link do informacji o Matematycznych Czwartkach UJ

i do profilu Matematycznych Czwartków na Facebooku (zobaczcie jeszcze kilka zdjęć!)