Dzień liczby Pi jest obchodzony każdego roku 14 marca. To prawdziwe święto poświęcone słynnej matematycznej stałej, która jest podstawą wielu ważnych obliczeń i ma zastosowanie w różnych dziedzinach nauki i technologii.

W nawiązaniu do święta uczniowie XVII LO mogli wziąć udział w przygotowanych przez matematyków aktywnościach. Na szkolnym korytarzu powstało π-kino, a w nim wyświetlone prezentacje i krótkie filmy o liczbie π. Klasa IIA zadbała także o przestrzeń w pobliżu sali matematycznej, gdzie ukazała się gazetka poświęcona liczbie π. Uczniowie chętnie brali udział w π-konkursie, w którym mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat matematycznej stałej. Nie zabrakło także konkursu na najwięcej zapamiętanych cyfr liczby π, który kolejny raz wygrała Blanka Barska, uczennica klasy IID. Na uczniów czekał także słodki poczęstunek, w postaci ciasteczek w kształcie symbolu liczby π.

collage            collage1