Dzień Pi 214 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. W naszej szkole to święto nie przeszło bez echa. Podczas przerw uczniowie mogli brać udział w zabawach matematycznych tematycznie związanych z liczbą Pi

Dzień Pi

20220314_114931Zwieńczeniem całego dnia był konkurs, w którym zwycięzca musiał wykazać się bardzo dobrą pamięcią. Polegał on na zapisaniu jak największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego Pi, a na zwycięzcę czekała słodka nagroda: tzw. Pi-Pie, czyli tort, którego dekoracja również nawiązywała do obchodzonego święta.

20220314_114946

Konkurs wygrała uczennica klasy ID, Blanka Barska, która zapisała bezbłędnie 129 cyfr, ustanawiając tym samym rekord szkoły. Zwyciężczyni konkursu serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom, którzy wykazali się nie lada zaangażowaniem, dziękujemy za wspólną zabawę!