W piątek, 17 listopada, klasy II A i IIB liceum wzięły udział w spotkaniu z mec. Kubą Gąsiorowskim w ramach akcji Tydzień Konstytucyjny, zorganizowanym przez Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy. Dwugodzinne zajęcia w przystępny sposób pokazały, że ustawa zasadnicza to nie jakiś abstrakcyjny dokument, ale rzeczywiście #MojaKonstytucja, której przepisy dotyczą nas bezpośrednio i mają zastosowanie w codziennym życiu. Uczniowie przeanalizowali wspólnie kilka kazusów prawnych,  by przekonać się jak ważna jest niezależność i niezawisłość w orzecznictwie sądowym.  Pan Mecenas zebrał na koniec gromkie brawa! Ufamy, że spotkanie zaowocuje nie tylko większą świadomością, ale i zaangażowaniem młodzieży w sprawy publiczne.

Zobaczcie jak było!

Ciekawe linki:
Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy – strona internetowa
Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy – Facebook (na FB znajdziecie relacje z wydarzenia w innych szkołach)
IV. Tydzień Konstytucyjny
mec. dr Kuba Gąsiorowski