1 marca 2022 r. w Krakowie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po mszy świętej w Katedrze na Wawelu, uroczysty pochód przeszedł przez Rynek Główny do Galerii Wielkich Polaków w Parku Jordana. Obchody tego wyjątkowego dnia w parku Jordana zgromadziły setki krakowian. Obecni byli kombatanci, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, parlamentarzyści, duchowni, wojsko i inne służby mundurowe, a także przedstawiciele organizacji i środowisk patriotycznych.

2Licznie i ze sztandarami stawiła się również młodzież krakowskich szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wybrani do Pocztu Sztandarowego:

— Liceum: Zuzanna Jędrzejowska, Anna Niewiarowska i Bartosz Lisowski;

— Szkoły Podstawowej: Ewelina Arlet-Głowacka, Barbara Gibas oraz Weronika Malinowska.

W galerii można zobaczyć kilka fotografii z tego dnia.