Nasze liceum współpracuje od wielu lat z następującymi instytucjami:

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

• W szkole prowadzony jest Rok Zerowy AGH z matematyki dla chętnych uczniów z klas drugich i/lub trzecich LO.
  • Aktualnie, dziesięcioro uczniów klasy IIIA spotyka się raz w tygodniu, w czwartki o 8.00, aby pracować nad ciekawymi (=trudnymi?) zagadnieniami z matematyki rozszerzonej.
  • Dwóch uczestników Roku Zerowego bierze udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie O Diamentowy Indeks AGH. Trzymamy kciuki!

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

• Nasza szkoła jest szkołą ćwiczeń Uniwersytetu Pedagogicznego – wielu studentów zdobywało u nas doświadczenie i uczyło się dobrych praktyk u naszych nauczycieli!
  • Uczniowie naszego LO uczestniczą w warsztatach edukacyjnych w języku angielskim na temat historii i kultury Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii  na Uniwersytecie Pedagogicznym.

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

• Rozpoczęliśmy współpracę z Instytutem Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie klas dwujęzycznych z językiem francuskim IA, IIA, IIIA uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez wykładowców UJ.
  • Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego odbywają praktyki pedagogiczne pod opieką nauczycieli naszej placówki.
  • Zapraszamy do szkoły ekspertów z zakresu różnych dziedzin nauki, którzy są związani z Uniwersytetem Jagiellońskim i Polską Akademią Nauk.