Nasza szkoła ma wspaniałe położenie komunikacyjne.

Przystanek tramwajowy Wesele, przystanek autobusowy Wavelo – Balicka Wiadukt, a teraz także nowo uruchomiony przystanek kolejowy Kraków – Bronowice sprawiają, że do szkoły dotrzemy szybko i sprawnie z różnych stron Krakowa. Z Azorów możemy szybko przedostać się korzystając z drogi pieszo – rowerowej wzdłuż torów kolejowych od wschodniej lub zachodniej strony ulicy Złoty Róg.

dav

dav

Na jednej z lekcji wychowania fizycznego, wyruszyliśmy ze szkoły w kierunku zachodnim i obchodząc nowy przystanek kolejowy i drogę na Azorach wróciliśmy przez Park na Złotym Rogu.

dav

Czy wiecie, że tuż obok naszej szkoły przy ul Złoty Róg 28 znajduje się krzyż upamiętniający Powstanie Krakowskie? Krzyż F.K.Stachowskiego z 1848 r.

Krzyż_F._K._Stachowskiego_z_1848_na_pamiątkę_powstania_1846,_Kraków,_Złoty_Róg_28

a w Parku przy Złotym Rogu znajduje się Fort reditowy 7 „Za Rzeką”, z wejściem od ul. Rydla? Niestety Fort nie jest udostępniony do zwiedzania i znajduje się na terenie wojskowym, ale możecie o nim poczytać np. tutaj

Kolejnym ciekawym miejscem do uprawiania turystyki pieszej w okolicach szkoły jest fragment Szlaku Twierdzy Kraków, którego kilka elementów znajduje się w zachodniej części naszej dzielnicy Bronowice. Więcej informacji możecie znaleźć tutaj .

W  Bronowicach Małych i na granicy Mydlnik  znajdują się:

fort 41    poczytaj,
fort pomocniczy 41a    poczytaj
i  schron amunicyjny    poczytaj.

Ważnym punktem na tym szlaku jest krzyż „pod lipką” – punkt widokowy i węzłowy dla wymienionych wcześniej elementów szlaku. Polecamy tą trasę, my już tam byliśmy!

sdr
Więcej informacji o pięknych okolicach szkoły możecie znaleźć tutaj.