zakończenie roku 1Dzisiaj miała miejsce uroczystość pożegnania maturzystów z czterech klas trzecich naszego liceum.

zakończenie roku 2Choć odbywała się – jak wszystko ostatnio – online, nie zabrakło wzruszeń, ciepłych słów, pochwał, nagród, wspomnień…

Klasy maturalne spotkały się wirtualnie z Dyrekcją Szkoły, wychowawcami, nauczycielami, młodszymi koleżankami i kolegami, którzy tak pięknie wyrazili swoje życzenia:

Drodzy Maturzyści,

Zwracamy się do Was my, młodsi koledzy i koleżanki, ze świadomością, iż za rok będziemy na Waszym miejscu.

Wiemy, jak ciężki jest dla Was obecny czas. Oprócz „zwykłego” ogromu stresu przed egzaminem dojrzałości, strachu powodowanego wieloma decyzjami do podjęcia,  jest jeszcze niepewność nadchodzących dni i lęk o zdrowie swoje i najbliższych.

Spróbujmy spojrzeć na to jednak z innej strony.

Jak wiele przed Wami lat życia, pełnych szczęścia chwil, słonecznych dni wakacji,  nowych, niezapomnianych doświadczeń, ciekawych znajomości – jak wiele przed Wami podróży! Podróży nie tylko przez niesamowity, otaczający nas świat, ale także w głąb samych siebie. Przez samą istotę swojej osobowości, swoje słabości i najlepsze cechy. Przez uczucia i nieznane dotąd emocje. Przez chwilowe bolączki, dające wciąż nową i nową – po ich przezwyciężeniu – siłę. Przekraczajcie więc własne granice, kruszcie bariery charakteru. Poznawajcie, odkrywajcie, eksplorujcie.

Delektujcie się mieszanką dzieciństwa z dorosłością. Na wszystkie dorosłe dni przed Wami patrzcie jak na przygodę, przygodę największą i najwspanialszą. Przygodę zwaną Życiem.
Wpatrujcie się w kwiaty młodości. Zbierajcie najsłodsze jej owoce.

Przypieczętujmy więc Wasze szkolne pożegnanie słowami dobrze znanego Wam wieszcza. W „Odzie do młodości” Adam Mickiewicz zawarł najtrafniejsze słowa:

„Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga;
Łam czego rozum nie złamie:
Młodości! – Orla twych lotów potęga,
Jako piorun twoje ramię.”

(autorka: Olga Kaziród, klasa IIAG)

kartka 2

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia!