Dzisiejszy dzień to nie tylko radosny moment rozpoczęcia nowego roku szkolnego, ale wzruszający dla całej społeczności szkolnej moment rozstania z wieloletnią Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, Panią Barbarą Chmurą, która podjęła decyzję o przejściu na emeryturę. Ze szkołą na Złotym Rogu los związał Panią Dyrektor 32 lata temu, gdy 1 września 1985 roku rozpoczynała tutaj pracę, a później, w roku 2002 objęła funkcję Dyrektora ZSO nr 7.

Dyrektor BChmura 2

Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Gimnazjum nr 18 i Szkole Podstawowej nr 35 o godz. 9.00, jak również na następnej uroczystości o godz. 10.30, tej dla XVII Liceum Ogólnokształcącego, wiele osób zabrało głos, aby podziękować Pani Dyrektor za 15 lat Jej pracy w kierowaniu szkołą. Dziękowali uczniowie, absolwenci, rodzice i oczywiście nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Żądło powiedziała ze wzruszeniem, że „niezwykle trudno jest się żegnać z dyrektorem szkoły, który na co dzień udowadniał, że  ”dyrektorem się bywa, a człowiekiem się jest.” Wyrozumiałość, jaką Pani Dyrektor wykazywała w stosunku do nas – uczniów – budowała zaufanie oraz wspólną płaszczyznę porozumienia, o którą tak trudno. Głos ucznia był u nas nie tylko słyszalny, ale wysłuchany – za to w sposób szczególny chciałabym Pani Dyrektor podziękować!”

DSC09093

Przedstawicielka absolwentów naszej szkoły, Estelle Szafran dziękowała Pani Dyrektor „za wszystkie lata pracy, za troskę o uczniów, cierpliwość, otwartość na problemy młodego pokolenia i dobre serce. Dziękuję za trud, jaki włożyła Pani w to, by nasza szkoła była coraz lepsza, a nasza edukacja nie taka straszna, jak ją malują. Była Pani, i zawsze już zostanie, zapisana w naszych sercach jako wyrozumiały przyjaciel, mądry dyrektor i wzór do naśladowania. Uczyniła Pani z naszej szkoły drugi dom – bezpieczny, ciepły, ale i wymagający. Każdego dnia podążaliśmy do niego z uśmiechem na twarzy, gotowi na nowe wyzwania.”
Estelle
Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Agata Czepiec dziękowała z całego serca za trud włożony w wychowanie kolejnych pokoleń uczniów, za troskę o nich, dbałość, aby czuli się w szkole jak najlepiej. Za stwarzanie jak najlepszych warunków do rozwoju intelektualnego i emocjonalnego wszystkich uczniów, których Pani dyrektor traktowała jak swoje dzieci.

 

Pani Katarzyna Bomba, mówiąc w imieniu nauczycieli i pracowników szkoły, wskazywała na to, że „zawsze, nawet w trudnych chwilach, Pani Dyrektor pomagała nam i dzieliła się z nami doświadczeniem. Mimo wielu własnych zajęć i trosk miała dla nas czas, dodawała otuchy i pomagała znaleźć optymalne rozwiązania. My, nauczyciele, w każdej sytuacji mogliśmy liczyć na pomoc w dokonywaniu właściwych wyborów. Dziękujemy za każde słowo, życiową mądrość i otwarte serce.”

DSC09078

Wszyscy życzymy pani Dyrektor Barbarze Chmurze, aby  nie opuszczał Jej dobry humor, dopisywało zdrowie, by nadal otaczała Ją życzliwość ludzi. Życzymy, by miała teraz czas na realizację własnych pasji i marzeń.
Żywimy wszyscy nadzieję, że będzie Pani Dyrektor ciepło wspominać nas – uczniów i nauczycieli, wszystkich, którzy tyle Pani zawdzięczają. Dziękujemy!

Na pożegnanie dedykujemy Pani Dyrektor słowa Alberta Schweitzera:
“Żaden promień słońca nie ginie, lecz zieleń, którą on budzi, potrzebuje czasu, aby wzrosnąć”.