Jako, że już za trzy tygodnie nasi przedstawiciele wyjadą na spotkanie partnerów projektu do Agrupamento de Escolas Miguel Torga w Monte Abraão w Portugalii (10-16 listopada 2019) praca projektowa wre!

Pierwszym tematem spotkania będzie dziedzictwo kulturowe, dlatego przygotowujemy materiały o polskich zabytkach wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powstaje film oraz zestaw materiałów na wystawę o Krakowie (historyczne centrum naszego miasta zostało wpisane na listę dziedzictwa w roku 1978) i Puszczy Białowieskiej (na liście od roku 1997). Te dwa miejsca wybraliśmy z 16 polskich obiektów uhonorowanych przez UNESCO – naszym zadaniem było bowiem wybrać jeden obiekt przyrodniczy oraz jeden kulturowy i przedstawić je pozostałym grupom.

Ponadto opracowujemy dossier o symbolach Unii Europejskiej (to drugi, równoległy temat spotkania) oraz prezentację o naszej Noblistce – Oldze Tokarczuk, której sylwetkę i twórczość chcemy przybliżyć uczniom i nauczycielom ze szkół partnerskich.

W ramach przygotowań, 16 października spotkaliśmy się w gościnnych progach Instytutu Francuskiego w Krakowie, aby przedstawić rezultaty i omówić postęp prac, a następnie udaliśmy się na Rynek, gdzie nakręciliśmy sceny do filmu.

75242126_440189356498233_2808284389627133952_n

Zapraszamy do galerii