Światowy   Dzień   Ziemi – 22.04 2021

w ZSO nr 7

Przedstawiamy program  obchodów tego święta w naszej szkole.

• Wychowawcy klas SP i LO przeprowadzą  godziny  wychowawcze pod hasłem tegorocznych obchodów Dnia Ziemi Przywróć naszą planetę z wykorzystaniem prezentacji przygotowanych przez uczniów klas : IIAG i IIBP
  • W klasach pierwszych, drugich, trzecich LO i ósmej SP, uczniowie klasy II AG przeprowadzą konkurs ekologiczny na lekcjach biologii, przyrody i geografii wg wcześniej przygotowanego grafiku.
  • Zostanie przeprowadzony  konkurs na plakat „Przywróć naszą planetę”
  • 22 kwietnia ogłosimy listę laureatów i umieścimy ją na stronie szkoły wraz ze    zwycięskimi
  • Na stronie szkoły i na Facebooku umieszczona zostanie grafika dotycząca tego święta, przygotowana przez uczniów klasy IIAP.
  • W klasie 1 i 2 SP nauczyciele podejmą następujące przedsięwzięcia:
  • Udział w konkursie szkolnym na plakat pod hasłem” Przywróć naszą planetę”
  • Wykonanie pracy plastycznej z odpadów.
  • Przeprowadzenie pogadanki o tematyce proekologicznej.
  • Projekcja bajki/teatrzyku z zakresu ekologii.
  • Zasadzenie drzewka na terenie szkolnym / w przypadku powrotu dzieci do szkoły/.