Dzisiaj uczniowie klas dwujęzycznych liceum i gimnazjum mieli niepowtarzalną możliwość kontaktu z „żywym” językiem francuskim. Naszą szkołę odwiedziła grupa uczniów z Instytutu Notre-Dame w Fleurus w Belgii. W siedmiu salach wyznaczone grupy miały przygotowane atrakcyjne zajęcia dla naszych gości. Pod koniec rywalizacji czekał nas suto zastawiony stół pełen smakołyków. Mogliśmy spróbować pysznych pierogów, racuchów z cukrem pudrem lub wspaniałych ciast takich jak szarlotka czy sernik . Mieliśmy także okazję spróbować belgijskich przysmaków przywiezionych przez naszych gości.Dzień minął nam w miło i sympatycznie. Pomimo lekkiego stresu, wszystko jak zwykle ułożyło się pomyślnie, a każdy z nas na pewno z tego spotkania wyniósł wiele językowych doświadczeń.
Belgowie IMG_9252 IMG_9253  IMG_9258IMG_9261