Dnia 7 października klasy maturalne naszego liceum miały okazję gościć panią Renatę Koclęga-Hilevsky z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2. Przeprowadzone były zajęcia zachęcające uczniów do refleksji nad swoją przyszłością. Pierwsza lekcja była wprowadzająca, oglądaliśmy krótki film na temat zainteresowań licealistów, przedstawione zostały również zawody, które cieszyły się największym zapotrzebowaniem oraz te, których była nadwyżka w danym roku. Na drugiej lekcji rozwiązaliśmy test, mający na celu ukierunkowanie i potwierdzenie naszych zdolności. Cała klasa uważnie rozwiązywała test, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Pod koniec lekcji zostały przedstawione informacje dotyczące indywidualnych wyników. Na pewno te lekcje dadzą nam do myślenia i ewentualnych zmian w naszych planach na przyszłość. Podziękowania należą się naszej szkolnej pani pedagog Ewie Dybowicz za organizację zajęć.

aaDoradztwo-1-1024x768Doradztwo 2Doradztwo 4