Klasy Międzynarodowe w Wandei 2019

Tydzień temu rozpoczęła się kolejna, czwarta już edycja projektu "Klasy międzynarodowe". Siedem uczennic z klas IA i IIA wyjechało na miesięczny pobyt do szkoły Saint Gabriel w Saint-Laurent-sur-Sèvre (Francja). Dziewczyny zamieszkały u miejscowych rodzin i uczęszczają do szkoły by doświadczyć życia ucznia we Francji i doskonalić naukę języka francuskiego. Poznają nie tylko życie szkolne, ale również porządek dnia Francuzów, ich obyczaje i świetną kuchnię. Weekendy zaś [...]

13 marca , 2019|

Projekt „Klasy Międzynarodowe” – pożegnanie z Wandeą

Nasi stypendyści projektu "Klasy Międzynarodowe" przysłali ostatnią relację: Niestety nasz pobyt we Francji dobiega końca, te 4 tygodnie minęły bardzo szybko. Jesteśmy nieszczęśliwi, że musimy opuścić to wspaniałe miejsce, teraz, kiedy zdążyliśmy się przywiązać do naszych rodzin oraz nawiązać nowe przyjaźnie.  Niektórzy z nas mają jeszcze w planach  odwiedzenie korespondentów z zeszłorocznej wymiany, zwiedzenie  największego w Europie Ogrodu Orientalnego oraz Nantes. W ostatni dzień w Lycée [...]

13 kwietnia , 2018|

Projekt „Klasy Międzynarodowe” – kolejna relacja!

Projekt "Klasy Międzynarodowe" trwa. Oto kolejna relacja naszych licealistów przebywających w Wandei (Francja): Poprzedni tydzień minął nam wszystkim bardzo szybko. Przyzwyczailiśmy się do tutejszego trybu życia, chociaż wciąż zaskakują nas niektóre obyczaje. Część z nas wraz z klasami do których zostaliśmy przydzieleni, miała okazję uczestniczyć w wycieczkach szkolnych do różnych przedsiębiorstw. Np do fabryki sucharków lub firmy recyklingowej. Weekend każdy z nas spędził ze swoją francuską [...]

3 kwietnia , 2018|

Pierwsze wrażenia stypendystów projektu „Klasy Międzynarodowe”

Po pierwszym tygodniu pobytu w szkole Lycée Saint Gabriel we Francji wszyscy jesteśmy coraz bardziej zadomowieni i rozeznani w tutejszym planie dnia i w systemie nauczania. Na czas naszego miesięcznego pobytu zostaliśmy przydzieleni do różnych klas, zatem każdy zdobywa inne doświadczenia i przeżycia, którymi dzielimy się podczas wspólnych przerw i spotkań; każdy z nas z dnia na dzień zdobywa nowe znajomosci, niektóre może przetrwają nawet dłużej [...]

28 marca , 2018|

Projekt Klasy Międzynarodowe – nowa edycja!

Od roku szkolnego 2015/16 uczniowie XVII LO biorą udział w projekcie Klasy Międzynarodowe. Realizowany jest on we współpracy z francuskim Lycée Saint Gabriel w miejscowości Saint Laurent sur Sèvre (Wandea) i polega na tym, że polscy uczniowie spędzają miesiąc we Francji uczestnicząc w lekcjach w Lycée Saint Gabriel. Poznają oni szkolne życie francuskiego ucznia „od podszewki”, doskonaląc język Moliera, poznając kulturę Francji i rozszerzając horyzonty. Dotąd [...]

17 marca , 2018|

Wandea – Klasy Międzynarodowe

Dzisiaj, 3 marca, 6 uczennic naszej szkoły poleciało do Francji - ku wielkiej przygodzie... naukowej :)  Przez miesiąc będą uczęszczać na lekcje do liceum St.Gabriel w miejscowości Saint-Laurent-sur-Sèvre w Wandei we Francji. Głównym celem wyjazdu jest zdobycie doświadczenia językowego na zajęciach w szkole francuskiej oraz kontakty z rówieśnikami. Życzymy ich samych dobrych chwil! Julia, Klaudia, Agata, Monika, Ola i Justyna obiecały wysyłać relacje na gorąco z [...]

3 marca , 2017|