Dyktando z Baudelaire’em

We wtorek, 7 grudnia, w ramach współpracy XVII LO z Kołem Naukowym Romanistów UJ, uczniowie naszych klas dwujęzycznych wzięli udział w "Dyktandzie z Baudelaire'em". Dyktando jest dwuetapowe, a najlepsi uczniowie przejdą do etapu finałowego, który odbędzie się w styczniu w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nagrody zapewnione są przez Instytut Wallonie-Bruxelles.  Teraz czekamy  już tylko na wyniki !

15 grudnia , 2021|

Olimpiada Języka Francuskiego – gratulacje!!

Serdecznie gratulujemy Laetitii Piernicki z klasy IIIAG, Kalinie Kościanek z klasy IIIAG, Oldze Kaziród z klasy IIIAG, Amelii Italiano z klasy IIIAG, Zuzannie Jędrzejowskiej z klasy IIIAP, Klarze Weichonig z klasy IIIAP, Bartoszowi Lisowskiemu z klasy IIIAP oraz Zuzannie Gałat z klasy IAF zakwalifikowania się do etapu okręgowego XLV Olimpiady Języka Francuskiego! Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!!      

26 listopada , 2021|

Mamy po raz drugi LabelFrancÉducation!

Nasza szkoła otrzymała już  po raz drugi LabelFrancÉducation  Certyfikat dla najlepszych szkół dwujęzycznych z językiem francuskim. LabelFrancÉducation – międzynarodowy znak jakości w nauczaniu języka francuskiego – przyznało: Ministère de l’ Éducation nationale, Ministère de l’Europe et des Affaires étrangères, AEFE (Agencja do Spraw Szkolnictwa Francuskiego za Granicą), Institut Français, CIEP (Międzynarodowy Ośrodek Badań Pedagogicznych).

16 września , 2021|

Biologia dwujęzycznie? Ależ tak!

Cześć! mam na imię Bartosz… […]

4 maja , 2021|

Gratulacje! Olimpiada Języka Francuskiego

Z ogromną radością informujemy, że uczennice naszego liceum Laetitia Piernicki z klasy II AG i Klara Weichonig z klasy II AG uzyskały tytuł FINALISTY XLIV Olimpiady Języka Francuskiego.    Gratulujemy!!!

23 kwietnia , 2021|

Lapbook klasy wstępnej dwujęzycznej

    W ramach lekcji gramatyki klasa wstępna dwujęzyczna miała do wykonania lapbook.             Lapbook jest teczką tematyczną, która pełni raczej funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia.         To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach. takiego jak teczka z drobnymi kawałkami złożonego papieru przyklejonymi do środka. [...]

23 kwietnia , 2021|